[Epitesz-barkacs] viz

Mágus Bérprogram Demo magus.demo at dpg.hu
2008. Sze. 14., V, 22:02:20 CEST


Hofferek Attila  <hofi at soka.co.hu> 2008.09.14. 18:58:56 +2h-kor írta:

> jhidvegi írta:
> > Viszont Oláh Györgtől hallottam - és milyen igaza van! -, hogy azokon a 
> > helyeken, ahol ivóvíz probléma van, a levegőből szinte korlátlanul lehet 
> > ivóvizet facsarni. Bárhol, bármikor. Ez onnan jutott eszembe, hogy 
> > valaki említette a klímákban kicsapatott vizet. Azt tényleg csak szűrni 
> > kell, netán reverz ozmózissal, meg hozzáadni pár alapvető ásványi sót, 
> > és kész az elfogadható minőségű ivóvíz. Szinte csak technikai kérdés, 
> > mert napenergia ezeken a helyeken elég bőséggel áll rendelkezésre.
> 
> Létezik vajon ilyen gépezet, amire ha rásüt a nap, folyik belőle a víz? :-)

lehet, hogy ma még nálunk nem

de metanollal lehetne

"Oláh György által szorgalmazott javaslat szerint a szén-dioxidból előállított metanolt (metil-alkoholt) kellene használni energiaforrásként. A metanol nemcsak egy igen jó üzemanyag, de jó energiatároló- és szállítóközeg is egyben. Ráadásul kémiai szintézissel majdnem mindent lehet belőle gyártani, amit jelenleg földgázból és kőolajból készítenek. A metanollal működő tüzelőanyag-cellákban lejátszódó folyamatok visszafordíthatók (reverzibilisek). Ha egy tüzelőanyag-cellában metanolt reagáltatunk, akkor az áramon kívül szén-dioxid és víz keletkezik, de ha a folyamatot megfordítjuk, és elektromos áramot adunk a cellába, akkor ez a szén-dioxidból és a vízből metil-alkoholt hoz létre. Oláh György szerint a metanolgazdaság kínálta megoldással az emberiség olyan kifogyhatatlan szénforráshoz juthat, amely a fosszilis tüzelőanyagok kimerülése esetén is használható lenne, csökkentené az üvegházhatást, és éppúgy szén-dioxid előállításával tudnánk energiát előállítani, mint a növények."

Állítása szerint már léteznek ilyen gyárak, és külön külön is több 10millió tonna metanolt állítanak elő, gazdaságosan...

"Oláh György kollégáival könyvet is írt kutatásai eredményeiről, Kőolaj és földgáz után: A metanolgazdaság címmel, amely 2007-ben jelent meg magyarul. (...) Az elmúlt két évben Nyugat-Európában a technikai-kémiai könyvek között bestseller lett. Azóta már öt különböző nyelvre, többek között japánra, kínaira, svédre is lefordították. Magyarországon pedig senki se tud róla.


További információk a(z) Epitesz levelezőlistáról