[Java lista] struts

istvan.ketler at lhsystems.com istvan.ketler at lhsystems.com
2008. Aug. 15., P, 15:34:58 CEST


> Szerintem az egyszeruseg* es a compile-time checking a jovo 
> utja, legalabbis erre kene elmozdulni.

Maximálisan egyetértek. Ugye egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy nyelv. Szép is volt meg jó is volt, és minden programozó "inventív" módba kapcsolt, ha meglátta. Elnevezték hát C-nek (competent? capable? care? catch? gondolták, pedig valójában "comprehend none" volt igazából). Az új idők új szelei mikor fújdogálni kezdtek, kicsit megfaragták, és lett belőle C++ (increased cost? double care?). Így már még több hibát lehetett benne elkövetni. Aztán jött a nagy varázsló, és készített egy nyelvet, ahol az elkövethető hibák jó részét compile-time ki lehetett szűrni. Ez lett az "oak", de mert az kiejtve nagyon hasonlít a "awk"-ra, így lett inkább Java. Aztán némelyeknek eszébe jutott, hogy ha már az adatbázis kapcsolathoz szükséges SQL utasításokat úgyis stringként adjuk meg (goodbye, compile time), akkor miért ne lehetne még több ilyen? Csináltak hát bean-eket, ahol String konstansok és változók vezéreltek ezt-azt, és a compile-time checking elment a balfenéken. Aztán csináltak annotációt, hogy legalább a CTC egy része mégis működjék... Aztán adtak hozzá XML leírókat is állítólag azért, hogy a kód változtatása nélkül egyszerűen lehessen "viselkedést" változtatni (amiből az lett, hogy legalább három-négy helyen kell megváltoztatni egymástól látszólag független dolgokat, ha bármit javítani szeretnél).

Fejlődni csak pontosan, szépen, kanyargósan, ahogy az ökör megy az úton, úgy érdemes.

És a jövő? Hát, majd egyre több annotáció meg xml leíró meg modell, aztán jön a teleannotált és xml-vezérelt model driven development, ami megoldja a világ minden problémáját, nem lesz több környezetszennyezés, meg éhezés, lesz viszont energia olcsón dögivel, és a jó kis model driven űrhajóval (sokkal olcsóbb ám, mint a kémiai rakéta-üzemanyag driven!) hosszú időre megoldjuk a túlnépesedés problémáját is a Naprendszer benépesítésével.

Igen, tudom. Persze azért elmondhatod, de nekem ez a gondolatmenet úgy tetszik, ahogy leírtam. Még ha nem is 101 százalékig pontos.

Üdvözlettel,

Iván

Ivan KETLER
Project Coordinator
NetLine/Plan new GUI

Schedule & Revenue Management
Airline Management Solutions
Lufthansa Systems Hungaria

Hungary, 1123 Budapest, Alkotás u. 53. 

 
Sitz der Gesellschaft / Corporate Headquarters: Lufthansa Systems Hungaria Kft, Budapest, Fövarosi Birosag 01-09-463417
Geschaeftsfuehrung / Management Board: Monika Houck




További információk a(z) Javalist levelezőlistáról